Wszystkie firmy w jednym miejscu :: agrokampinos.pl

robtomspzoo.com

ROBTOM

Na większości placów budowy i przy pracach konserwacyjnych potrzebne jest zastosowanie rusztowań elewacyjnych, a ich dzierżawa przeważnie stanowi pokaźną część kosztów przedsięwzięcia. Z tego powodu warto mieć świadomość, czym powinno cechować się profesjonalne przedsiębiorstwo oferujące montaż rusztowań.

Robtom to firma oferująca wynajem rusztowań. Po pierwsze trzeba zapoznać się ze szczegółową ofertą przedsiębiorstwa. Najbardziej korzystną opcją jest wybór firmy, której usługi są tak wszechstronne, by nie angażować wielu różnych podmiotów. Wybór jednej firmy do dzierżawy, transportu i montażu oznacza redukcję wysiłku logistycznego i spore oszczędności. Dzięki takiej decyzji nie będzie powodu, by martwić się o żaden element powiązany z pracami, w tym nawet własnoręczny transport rusztowań. Warto wiedzieć, że niektóre firmy, jak np. Robtom sp. z o.o., świadczą także usługi związane z pracami elewacyjnymi.

https://www.robtomspzoo.com/rusztowania-szczecin/

Istotnym kryterium wyboru firmy, której domeną jest dzierżawa rusztowań elewacyjnych, musi być fachowość osób w niej zatrudnionych. Nie chodzi tu tylko o tych, co na placu budowy będą stawiać konstrukcję. Z profesjonalistami powinniśmy mieć do czynienia na wszystkich etapach współpracy z firmą: od początku, aż po podpisanie protokołu odbioru, stworzonego przez uprawnionego pracownika. Poza tym, w toku współpracy będziemy w kontakcie z m.in. konsultantem, który wyceni usługi. Renomowane firmy na rynku oferują także fachowe doradztwo, tak w zakresie samego sprzętu, jak również przepisów BHP.

Równie ważne co sprawna ekipa jest to, czy firma posiada wszelkie wymagane w przepisach uprawnienia i atesty. Lepiej też zaufać firmom zatrudniającym wyszkolonych monterów, mogących pochwalić się doświadczeniem oraz zdobytymi uprawnieniami.

Normy to jednak jedynie jedna strona sprawy. Drugą są prawidłowo dobrane części oraz solidne ich połączenie. Niezależnie od typu rusztowań, powinny one przechodzić regularne przeglądy.
Mogłoby się wydawać, że materiał lub marka rusztowań nie mają tak dużego znaczenia. Jest jednak inaczej. Przykładowo, obecnie szeroko wykorzystywane są rusztowania aluminiowe, cechujące się odpornością oraz lekkością. Należą do nich przykładowo rusztowania Plettac i Layher produkty naprawdę sprawdzonych liderów na rynku. Jeśli przedsiębiorstwo oferujące wynajem rusztowań właściwie je konserwuje i dokonuje przeglądów, sprzęt nie ma prawa zawieść, nawet w trudnych warunkach. Ponadto, systemy znanych marek przeważnie są przyjazne w montażu, a to wpływa na szybkość robót.

Następną cechą renomowanego przedsiębiorstwa wynajmującego oraz wykonującego montaż rusztowań jest terminowość. Każda osoba działająca w firmie budowlanej doskonale wie, że czas to pieniądz. Opóźnienia najczęściej przekładają się na wymierne straty i nerwową atmosferę wokół inwestycji. Dlatego renomowane firmy, jak np. Robtom sp. z o.o., nie pozwalają sobie na lekceważenie uzgodnionych terminów. Ich pracownicy wiedzą, że należy skonstruować optymalny harmonogram pracy. Dzięki temu żadna strona nie jest narażona na straty wynikające z opóźnień.

Montaż rusztowań powinien również odbywać się szybko. Wpływa na to fachowość ekipy, doświadczenie, rodzaj rusztowań i in. Warto zauważyć, że niektóre firmy (np. Plettac) podają do informacji, ile metrów kwadratowych może kosztować specjalista. Rozbieżności są jednak naprawdę szerokie, dlatego, że każda budowa jest inna. Niewiele mniej ważny jest demontaż rusztowań. Musi być przeprowadzany w zgodzie z harmonogramem, szybko i bezproblemowo, tak, żeby nie hamować kolejnych prac.

Prawda jest taka, że rusztowań używa się w różnych sytuacjach, a budowanie wysokościowców jest tylko przykładem ich zastosowań. Profesjonalna firma jest w stanie docenić każdego klienta. Bez znaczenia, czy ma z nim wznosić centrum handlowe, czy odnawiać sufit w wysokiej hali. Docenia także lojalność. Choćby atrakcyjnymi rabatami dla powracających klientów.

ROBTOM

Ogrodowa, 55a, Pyrzyce, 74-200, PL

Telefon: + 48 506 023 511

© 2002 agrokampinos.pl