/Jakie zabawki dla kota wybrać?
Zabawki dla kota

Jakie zabawki dla kota wybrać?

Oczywistym wydaje się, że każde zwierzę domowe musimy wyposażyć w odpowiednie akcesoria, w tym również zabawki. Ich wybór nie jest jednak czymś tak łatwym, jak mogłoby się wydawać, ponieważ wiele z nich może mieć bardzo duży wpływ na prawidłowy lub też niewłaściwy rozwój naszego zwierzęcia. Dziś zastanówmy się zatem nad tym, jakie zabawki dla kota warto wybrać.

Piłki dla kotów

Piłki kojarzą się przede wszystkim z zabawą z psem, jednak również wybór odpowiedniej piłki dla kota może być strzałem w dziesiątkę. Koty także potrzebują ruchu, a niektóre z nich samodzielnie nie są do niego skłonne. Dostosowaną do potrzeb kota piłką możemy zachęcić go do tej odrobiny aktywności fizycznej. Nie łudźmy się – większość właścicieli kotów może liczyć co najwyżej na turlanie piłeczki ze swoim kotem, aportowania kota prawdopodobnie nie nauczysz, lecz również to będzie niemałym sukcesem i korzystną aktywnością dla zwierzęcia.

Piórka i wędki dla kota

Koty to urodzeni łowcy – zapewne niejeden właściciel kota przekonał się o tym, znajdując pod drzwiami martwego ptaka lub mysz. Warto ukierunkowywać kocie instynkty łowieckie w domu i zapewnić kotu tego typu aktywność w sposób kontrolowany. Będzie to korzystne dla rozwoju zwierzęcia, a przy okazji być może uda Ci się uniknąć niespodzianek po polowaniu na zewnątrz. Zabawkami dla kota, jakie możesz wybrać w tym celu, są przede wszystkim piórka i wędki zakończone piórkami, piłeczkami, maskotkami, grzechotkami i innymi podobnymi akcesoriami. Jeśli jeszcze nie bawiłeś się w ten sposób ze swoim kotem, to zapewniamy, że również Ty pokochasz tę zabawę i będzie ona dużą frajdą także dla Ciebie.

Zabawki pluszowe dla kota

Co miałoby bardziej zainteresować Twojego kota niż mysz? W tym wypadku mowa oczywiście o pluszowej myszy, która będzie idealnym celem domowych mini-polowań Twojego zwierzęcia, a także obiektem wyładowywania codziennej, kociej energii. Tak jak pies, tak też kot bardzo często ma swoją ulubioną pluszową zabawkę – warto to wykorzystać. Lepiej dla Ciebie, aby kot niszczył przeznaczonego do tego pluszaka niż meble lub domowe wyposażenie znajdujące się wokół.

Sprawdź sklep zoologiczny https://wyspazwierzat.pl/